DOPRAVA A MECHANIZÁCIA

Nákladná doprava

Nákladná automobilová doprava patrí k dlhoročný aktivitám spoločnosti EKOPRIM, s.r.o.

Vozový park je pomerne bohatý, čo sa týka množstva aj variability.

Jedenásť sklápacích návesov na prepravu sypkých materiálov (piesok, štrk, kamenivo, hlina) doplňujú štyri plató návesy na prepravu betónových prefabrikátov, tehál, dreva, hutného materiálu, atď. Ich použitie je vhodné do nenáročného terénu, kde sa môžu bez problému otočiť a vysypať náklad na spevnenom podklade. Súčet hmotnosti vozila a nákladu nesmie v zmysle platnej legislatívy prekročiť 40 ton.

Novým prírastkom v roku 2021 vo vozovom parku je valníkový náves, ktorý je možné roztiahnuť do dĺžky ložnej plochy 17,5 a šírky 3,5 m. Tento náves disponuje aj vlastnými nájazdmi na prepravu menšej strojovej techniky. Náves je vybavený aj na prepravu kontajnerov.

Do náročnejšieho terénu sú určené vozidlá s pohonom 8x6, resp. 8x4, tzv. osemkoly, ktoré môžu prepraviť od 15 - 17 t nákladu v závislosti od svojej hmotnosti. Súčet hmotnosti vozidla a nákladu nesmie v zmysle platnej legislatívy prekročiť 32 ton. Ich výhodou je možnosť vysypať materiál aj v horších podmienkach, čo do kvality terénu (kopec, blato, tráva).

Ako doplnok k základnému vozovému parku je Mercedes (5 t) s mechanickou rukou a kontajnerovou úpravou.

 

DOPRAVA A MECHANIZÁCIA zverejnené: 31.5.2017
Za účelom prispôsobenia obsahu a reklám, analýzy návštevnosti a poskytovania funkcií sociálnych médií využívame súbory cookies.