KAMEŇOLOM FINTICE

Profil spoločnosti

Ťažba nerastov je súčasťou aktivít skupiny od roku 2002. Po získaní dobývacích práv začali intenzívne prípravy na oživenie výroby, ktorá bola v predchádzajúcich rokoch posledným držiteľom dobývacích práv zlikvidovaná, a to vrátane technického zariadenia.

Kameňolom Fintice V roku 2005 bola skolaudovaná pevná drviaca a triediaca linka, ktorá až do súčasnej doby prešla rozsiahlymi úpravami a opravami. V súčasnosti spoločnosť disponuje aj mobilnými drviacimi linkami a triediacou linkou, ktoré jej umožňujú promptne reagovať na zvýšený dopyt po niektorej z ponúkaných frakcií.

Zanedbateľný nie je ani podiel na ručnej kamenárskej výrobe, ktorá je využívaná predovšetkým pri rekonštrukciách historických centier miest, výstavbe mostov alebo úprave spevnených plôch.

V roku 2008 došlo k transformácii skupiny a bola založená spoločnosť LOMY, s.r.o. Je zapísaná v Obchodnom registri vedenom Okresným súdom v Prešove, oddiel Sro, vložka číslo 19953/P. V súčasnej dobe táto spoločnosť zamestnáva 25 zamestnancov.

 

KAMEŇOLOM FINTICE zverejnené: 2.5.2017
Za účelom prispôsobenia obsahu a reklám, analýzy návštevnosti a poskytovania funkcií sociálnych médií využívame súbory cookies.